• امروز : دوشنبه - ۴ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : 18 - ذو الحجة - 1445
  • برابر با : Monday - 24 June - 2024
1

ارتش همواره در کنار مردم است/تا پایان بحران کرونا در کنار مدافعان سلامت هستیم

  • کد خبر : 2077
  • 14 شهریور 1400 - 12:24
ارتش همواره در کنار مردم است/تا پایان بحران کرونا در کنار مدافعان سلامت هستیم
جانشین فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال‌شرق نیروی زمینی ارتش گفت: کلیه بیمارستان‌های ارتش در استان‌های منطقه‌‌ای شمالشرق و ۸ بیمارستان، نسبت به پذیرش بیماران کرونایی اقدام کرده و در کنار سایر مدافعان سلامت خدمت‌رسانی می‌کنند

امیر سرتیپ دوم ستاد مرتضی محمدی، اظهار کرد: فرزندان ملت ایران همواره در ایجاد امنیت و حراست از مرزهای زمینی، هوایی، دریایی کشور، از تلاش و ایثارگری؛ برای خدمت به کشور هرجا که نیاز بوده پیشتاز هستند.
وی افزود: در کنار ماموریت‌های مهم نیروهای مسلح خصوصاً ایجاد امنیت و امنیت پایدار در مرزهای کشور، ارتش در حوادث طبیعی آنجا که نیاز بوده به کمک مردم آمده و کارهای بسیارخوبی انجام داده است.
محمدی بیان کرد: پس ازشیوع منحوس ویروس کرونا فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران در اجرای فرامین مقام معظم رهبری در خدمت‌رسانی به مردم، با دستوراتی که به یگان‌ها ابلاغ شد، از تمام امکانات و تجهیزات خودشان در راستای مبارزه با این بحران استفاده کرده و خدمات ارزشمندی انجام داده است.
جانشین فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال‌شرق نیروی زمینی ارتش، مطرح کرد: قرارگاه منطقه‌ای شمالشرق در کنار سایر یگان‌های ارتش و نیروهای مسلح خدمات بسیار ارزنده‌ای را در خراسان‌های رضوی، جنوبی، شمالی، سمنان، گلستان و شمالشرق در بحث کمک به مدافعان سلامت و مردم انجام داده است.
وی تاکید کرد: از اقدامات مهم یگان‌های منطقه‌ای قرارگاهی شمالشرق در زمان شروع ویروس کرونا رعایت دستورالعمل‌ها و ابلاغ پروتکل‌های بهداشتی ستاد کرونا در کشور و استان بوده است.
جانشین فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال‌شرق نیروی زمینی ارتش ادامه داد: تمام تلاش این بود تا پرسنل پایور و وظیفه را سالم نگه داریم تا از آمادگی خوبی برخوردار باشند که هم ایجاد امنیت کنند و همچنین به مردم خدمت رسانی کنند؛ لذا اجرای دستورالعمل‌ها در پادگان‌ها بسیار خوب انجام شد و کارکنان وظیفه و پایور با کمترین مشکل و بیماری مواجه شدند و همواره آماده بودند تا ماموریت‌های خود را به‌خوبی انجام دهند.
 محمدی بیان کرد: بحث تست در ورودی پادگان‌ها برای کارکنان که وارد پادگان می‌شدند همیشه بوده و مورد معاینه پزشکی قرار می‌گیرند تا اگر مورد مشکوکی وجود داشت مراحل پیگیری و درمان انجام شود. 
جانشین فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمالشرق گفت: یگان‌های قرارگاه منطقه‌ای شمالشرق با تشکیل “قرارگاه پدافند زیستی” در همه یگان‌ها و در راس آن قرارگاه منطقه شمالشرق با هدف مبارزه با ویروس کرونا ایجاد شده است همچنین در ضد عفونی معابر، اماکن، در تمام شهرها به‌خصوص مشهد مقدس بسیار تلاش شد.
وی افزود: کلیه بیمارستان‌های ارتش در استان‌های منطقه‌‌ای شمالشرق و ۸ بیمارستان در شهرستان‌های تربت حیدریه، تربت جام، مشهد، بیرجند، گرگان، شاهرود، نسب به پذیرش بیماران اقدام کرده و در کنار سایر مدافعان سلامت خدمت‌رسانی می‌کنند. خوشبختانه مردم رضایت‌مندی بسیار خوبی از مدافعان سلامت ارتش جمهوری اسلامی ایران درمنطقه شمالشرق داشتند.
محمدی تصریح کرد: علاوه بر بیمارستان‌های منطقه‌ای ارتش جمهوری اسلامی ایران و قرارگاه منطقه‌ای شمالشرق در مشهد خصوصاً در شهرستان تایباد در روستای دوغارون نسبت به احداث بیمارستان صحرایی مجهز به انواع تجهیزات پزشکی و کارکنان متخصص اقدام و خدمات بسیار خوبی به همشهریان و همو‌طنان انجام شده است.
وی افزود: در کنار مداوا، درمان، ویزیت، خدمات‌رسانی پزشکی با توجه به نیازی که احساس می‌شد در تمام پادگان‌ها نسبت به تهیه مواد ضدعفونی، شوینده، ماسک اقدام و در بین کارکنان و مردم توزیع شده است.
محمدی بیان کرد: در برهه‌ای از زمان که احساس می‌شد در کنار بیمارستان‌ها و مراکز درمان نیاز به مکان‌هایی است که به بیمارستان‌ها کمک شود، نسبت به ایجاد ایستگاه‌های” پایش سلامت” در ورودی شهرها، ارتش و قرارگاه منطقه‌ای شمالشرق اقدام کردند و در این حوزه فعالیت‌های چشم‌گیری داشتند.
وی افزود: بعد از فرمان مقام معظم رهبری نسبت به کمک مومنانه کمک‌های مادی فراوانی انجام شد. توزیع بسته‌های غذایی و بهداشتی به افراد نیازمند در شهرهای مختلف بخصوص حاشیه شهر مشهد مقدس انجام شد و تاکنون چندین رزمایش کمک مومنانه به دست قرارگاه منطقه‌ای شمالشرق انجام شده است.
جانشین فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمالشرق خاطرنشان کرد: تعدادی از همکارانمان بخشی از حقوق خود را به نیازمندان و افرادی که با مشکلات اقتصادی روبه‌رو بودند تقدیم کردند و این کار همچنان ادامه دارد.
وی گفت: با توجه به زمان شیوع ویروس کرونا پایگاه‌های هلال احمر نیازمندی بیشتری برای دریافت خون اعلام کردند و همکاران ما همکاری بسیار خوبی با هلال احمر مشهد و سایر شهرستان‌ها انجام دادند، با دعوت از نیرو های هلال احمر در پادگان‌ها نسبت به اهدای خون اقدام شد.
جانشین فرماندهی قرارگاه منطقه‌ای شمالشرق نیروی زمینی ارتش در خراسان رضوی، عنوان کرد: امسال به‌جای رژه نیروها و یگان‌ها به‌صورت رژه نفرات و خودرویی، رژه عرضه خدمات سلامت با شعار “مدافعان وطن یاوران سلامت” را انجام دادیم و در همان روز بسته‌های بهداشتی و غذایی با تعداد زیاد در بین مردم و سطح شهر که از قبل شناسایی شده بودند توزیع شد.
وی تصریح کرد: از آنجا که بیمارستان‌ها نیاز به کمک داشتند در سطح شهر و پادگان‌های ارتش و قرارگاه نقاهتگاه‌های بهداشتی و درمانی؛ با هدف کمک به مردم و دانشگاه علوم پزشکی ایجاد شد، اگر در بیمارستان‌ها با کمبود تخت و سایر خدمات پزشکی مواجه بودند در این نقاهتگاه‌ها افرادی که نیاز به حضورشان در بیمارستان کمتر دیده می‌شد پذیرش شده و ادامه درمانشان انجام می‌گرفت و هر زمان که دانشگاه علوم پزشکی نیاز بداند آماده کمک‌رسانی هستیم.
جانشین قرارگاه منطقه‌ای شمالشرق نیروی زمینی ارتش افزود: با توجه به اینکه یگان‌های قرارگاه منطقه ای شمالشرق مسولیت مرزبانی و حراست از مرزهای شرقی و شمالشرق را دارند در کنار همرزمان و مرزبانان نیروی انتظامی مسئول ایجاد امنیت هستند.
وی ادامه داد: امنیت بسیار خوب و پایداری در مرزهای شرقی و شمالشرقی ایران ایجاد شده و در کنار برقراری امنیت در مرزها، خدمات بهداشتی بسیار خوبی نیز به مرز نشینان و روستاییان در طول مرز و شهرستان‌ها فراهم شده است.همرزمان پزشک در کارهای پزشکی و خدمات سلامت نسبت به ویزیت و درمان هم‌وطنان در روستاها، شهرها، مرزنشینان، اقدام می‌کنند.
محمدی افزود: همرزمان‌مان در قرارگاه منطقه ای شمالشرق توانستند ضمن ایجاد امنیت پایدار در مرزهای شرقی و شمالشرق در طول حدود ۸۰۰ کیلومتر از مرزهای شرقی و شمالشرق در حوزه سلامت هم خدمات بسیار خوبی به هم وطنان ارائه دهند؛ همچنین هرجا لازم بوده و هست در کنار مدافعین سلامت کشور حضور فعال و پرنگی داشتند و شعار ارتش فدای ملت را توانستند به خوبی به عمل رسانند.

لینک کوتاه : https://zamenkhorasan.ir/?p=2077

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب‌ها
آیت الله رییسی استاندار خراسان رضوی اسکان سل زده ها انتخابات انتخابات ، شورای اسلامی بارش ، باران، مشهد بارش بارندگی بازگشایی، راههایی، خراسان رضوی برداشت گل محمدی بنیاد کرامت بیمه کشاورزان ترافیک سنگین تشییع، شهید رئیس جمهور تشییع شهدا تغییر ، اقلیم ، جهادکشاورزی تیم های ، بلیات ، ارتش ، مشهد جشنواره امام رضا جنبش دانشجویی آمریکا حل مسائل ، نخبگان خدمات پزشکی خسارت دستگیری ، باند رفع ، مناطق ، سیل زده ، مشهد سرکنسول ، مشهد سوگواره ،شعر، خادم‌الرضا(ع) شماره 5 نشریه ضامن خراسان شماره 16 نشریه ضامن خراسان ضامن خراسان رضوی فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال‌ شرق نزاجا فرودگاه گناباد قاچاق محرومیت زدایی، دهه کرامت مراتع مرکز ناباوروری، مشهد مسافران، پروازها مصرف کننده، حمایت تولید کننده معاون اول رییس جمهور، مشهد موزه نامگذاری، معابر، رییسی هفته نامه ضامن خراسان همایش، خیام هواشناسی پرواز، فرودگاه مشهد گردشگری ، خراسان رضوی گردشگری سلامت