• امروز : چهارشنبه - ۹ اسفند - ۱۴۰۲
  • برابر با : 19 - شعبان - 1445
  • برابر با : Wednesday - 28 February - 2024
0

پلمب ۶ واحد صنفی متخلف در رینگ اطراف حرم رضوی

  • کد خبر : 6996
  • 19 شهریور 1402 - 19:31
مدیر نظارت و بازرسی اتاق اصناف مشهد گفت: در طرح ویژه نظارتی دهه پایانی صفر ۶ واحد صنفی متخلف در رینگ حرم رضوی به دلیل گران‌فروشی، عدم درج قیمت و تقلب پلمب شدند.

محسن صیادی در خصوص آمار و عملکرد بازرسی و نظارت بر اصناف مشهد از یک فروردین تا ۱۷ شهریورماه اظهار کرد: در این مدت تعداد کل بازرسی‌ها ۳۴ هزار مورد بوده و ۵۴۰۰ فرم گزارش بازرسی و ۹۴۰۰ فرم گزارش نظارتی به ارزش ریالی ۳۳۶ میلیارد و ۵۴۱ میلیون ریال تنظیم شده است.

وی افزود: در این مدت ۲۳۹۰ شکایت کتبی دریافت شده که از این تعداد ۱۸۵۰ مورد با مراجعه به اتاق اصناف و ۵۴۰ مورد از طرف اتحادیه‌ها گزارش شده است. از این تعداد ۶۲۰ پرونده کتبی تنظیم و به تعزیرات ارسال و ۱۳۰۰ پرونده نیز جلب رضایت شده؛ میزان استرداد وجه به شاکیان ۳۲ میلیارد و ۲۸۰ میلیون ریال بوده است.

صیادی ادامه داد: بیشترین تخلفات عدم درج قیمت با ۲۶۲۰ مورد، گرانفروشی با ۱۸۱۰ مورد، عدم رعایت قوانین نظام صنفی با ۶۹۰ مورد، عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی با ۴۶۰ مورد، تخلف با ۳۴۰ مورد، عدم صدور صورتحساب با ۳۲۵ مورد، کم‌فروشی با ۲۲۵ مورد، حراج غیر قانونی با ۹۶ و عرضه خارج از شبکه با ۶۲ مورد بوده است.

مدیر نظارت و بازرسی اتاق اصناف مشهد بیان کرد: طی مدت ذکر شده در حوزه نان ۲۸۰۰ بازرسی انجام و ۴۲۵ مورد فرم تخلف به ارزش ریالی ۱۳ میلیارد و ۸۹۰ میلیون ریال تشکیل شده است. بازرسی‌ها در حوزه گوشت و مرغ نیز ۲۴۰۰ و تعداد فرم‌های تخلف ۳۲۰ مورد به ارزش ریالی ۲۶ میلیارد و ۲۳۰ میلیون ریال بوده است.

وی اضافه کرد: در حوزه مواد غذایی ۳۷۰۰ مورد بازرسی انجام و ۶۲۰ فرم تخلف به ارزش ۲۸ میلیارد و ۲۵۳ میلیون ریال تشکیل شده است. همچنین در حوزه میوه و سبزی تعداد کل بازرسی‌ها ۴۵۰۰ مورد و تعداد فرم‌های تخلف ۴۷۶ مورد به ارزش ۱۶ میلیارد و ۷۶۲ میلون ریال بوده است.

صیادی در خصوص مصوبات کمیته تخصصی تامین و نظارت بر شبکه توزیع مرغ در مشهد، عنوان کرد: از جمله اقدامات این کمیته، معرفی تعداد ۴۸ واحد صنفی جهت عرضه مرغ گرم در دهه پایانی ماه صفر در محدوده ثامن و مکاتبه با اتحادیه جهت دریافت کارت تامین توسط اعضای تحت پوشش بوده است.

مدیر نظارت و بازرسی اتاق اصناف مشهد خاطرنشان کرد: مقرر شده تا مدیریت جهاد کشاورزی مشهد نسبت به نظارت بر واحدهای صنفی دریافت‌کننده کارت تامین و میزان نیازسنجی هر واحد اقدام کنند. در خصوص مصوبات با قید فوریت نسبت به اطلاع‌رسانی به اعضای تحت پوشش اتحادیه از طریق سامانه پیامکی اتاق اصناف مشهد اقدام و برابر مصوبات نسبت به شناسایی واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب اقدام و به اتحادیه جهت پیگیری اعلام شده است.

وی‌ با اشاره به طرح ویژه نظارتی بازگشایی مدارس از ابتدای شهریور تا ۱۵ مهر تصریح کرد: در زمینه البسه مدارس، گشت مشترک با حضور دادیار معاونت امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان پوشاک و بازرسی و نظارت اصناف در حال انجام است. طی این گشت‌های مشترک، از واحدهای تولید و فروش لباس فرم مدارس نظارت به‌عمل آمد که منجر به تنظیم فرم گزارش بازرسی و یک مورد پلمب دفتر مدیر مدرسه شد.

صیادی افزود: چهار مورد گشت مشترک کارگروه با حضور نمایندگان بازرسی و نظارت اصناف، نماینده اداره آموزش و پرورش و رئیس و کارشناس اتحادیه صنف تولیدکنندگان پوشاک برگزار شد که منجر به تنظیم ۶ فقره فرم گزارش بازرسی در خصوص تخلف گران‌فروشی شده است. در ادامه روند رسیدگی به تخلفات فوق‌الذکر، وجوه اضافه دریافتی در حال استرداد به اولیاء دانش‌آموزان است.

مدیر نظارت و بازرسی اتاق اصناف مشهد ادامه داد: در زمینه نوشت‌افزار اجرای دو گشت مشترک بازرسی و نظارت اصناف با نماینده تعزیرات حکومتی و انجام بازرسی‌های مستمر از واحدهای صنف نوشت‌افزار و کالای تحریر را داشتیم که منجر به انجام ۱۸۰ مورد بازرسی و تنظیم ۳۶ فقره فرم تخلف به ارزش ۶۶۵ میلیون و ۳۲۶ هزار ریال شده است.

وی با بیان اینکه در زمینه املاک از ابتدای سال تاکنون تعداد ۲۳۵۰ بازرسی از واحدهای صنفی مشاورین املاک صورت گرفته است، عنوان کرد: تعداد ۲۲۰ فرم بازرسی به ارزش ریالی ۳۷ میلیارد و ۵۶۲ میلیون ریال تنظیم و به تعزیرات حکومتی ارسال شده است. بیش از ۲۰ واحد صنفی به علت تخلفاتی از جمله نداشتن پروانه کسب، عدم نصب نرخنامه، عدم درج حق‌الزحمه در قولنامه و موبایعه‌نامه، عدم صدور قرارداد رسمی (هولگرام) با کد رهگیری، دریافت حق‌الزحمه مازاد و عدم استفاده از نرم‌افزار تعیین اجاره‌بها پلمب شدند.

صیادی در خصوص طرح ویژه نظارتی دهه پایانی صفر از ۱۵ تا ۲۵ شهریورماه گفت: با توجه به حضور زائران و مجاوران حریم رضوی در ایام پایانی ماه صفر به خصوص در محدوده ثامن و خیابان‌های منتهی به حرم مطهر، بازرسی و نظارت اصناف خراسان رضوی با رویکرد نظارت ویژه و حضور مستمر با به کارگیری تمامی ظرفیت به خصوص در منطقه ثامن جهت کنترل بازار و ارائه هرچه شایسته‌تر خدمات به زائران و مجاوران و رسیدگی به شکایات و گزارشات مردمی اقداماتی انجام داده است.

مدیر نظارت و بازرسی اتاق اصناف مشهد اضافه کرد: از جمله این اقدامات جلوگیری از تخلفات احتمالی و رسیدگی به شکایات و گزارشات مردمی در اسرع وقت، انجام بازرسی‌های منسجم و حضور مستمر در تمامی ساعات فعالیت اصناف در روزهای طرح، استقرار تیم‌های بازرسی در چهار پایگاه در محدوده ثامن جهت دریافت و رسیدگی به شکایات و نظارت بر ارائه کالا و خدمات به زائران و مجاوران، استقرار تیم رسیدگی به شکایات در واحد مرکزی اتاق اصناف جهت ارتباط و رسیدگی به گزارشات مردمی در طول طرح و استقرار دو تیم سیار بازرسی در مبادی ورودی شهر در مسیر کاروان‌های زائران در ایام شهادت امام رضا(ع) است.

وی بیان کرد: ۷۰۰ واحد صنفی منتخب از شبکه صنفی در منطقه ثامن شامل نان، مواد غذایی و برنج‌فروشان، مرغ و ماهی و تخم مرغ، گوشت دامی، میوه و تره بار شناسایی و این واحدها روی نشان جانمایی شده‌اند. از ۷۰۰ واحد صنفی منتخب منطقه ثامن پبرامون تامین و عرضه کالاهای اساسی به قیمت مصوب و مندرج روی کالا تعهد اخذ و بنر نصب شده است.

صیادی خاطرنشان کرد: ۲۰ واحد صنفی منتخب جهت عرضه و توزیع نان بسته‌بندی در منطقه رینگ اول ثامن در ایام طرح تعیین و سه واحد سیار توزیع کالاهای اساسی در محدوده ثامن جهت عرضه مستقیم با نرخ مصوب به زائران در ایام دهه پایانی ماه صفر تعبیه شده‌اند.

مدیر نظارت و بازرسی اتاق اصناف مشهد تصریح کرد: در ۱۵ روز گذشته در طرح ویژه نظارتی دهه پایانی صفر ۶ واحد صنفی به دلیل تخلف در رینگ حرم پلمب شدند که این تخلفات گران‌فروشی، عدم درج قیمت و تقلب بوده است.

لینک کوتاه : http://zamenkhorasan.ir/?p=6996

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب‌ها